در «حقیقت مظلوم» با سیره امام علی(علیه السلام) آشنا شوید
در آستانه غدیر خم منتشر شد

در «حقیقت مظلوم» با سیره امام علی(علیه السلام) آشنا شوید

13 شهریور 1396

به منظور ورود مستقیم به درس اینجا را کلیک کنید.
واقعه غدیر خم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار و در ابعاد مختلف و از جهات متفاوت، دارای درخشندگی و تلالو خاصی در تاریخ اسلام است. تا آنجا که کمتر مقطع تاریخی را می‌توان در جهان اسلام یافت که از لحاظ سند، اطمینان از اصل وقوع، کثرت راویان و اعتماد بزرگان و علمای مسلمین، قوت و استحکامی نظیر این رویداد مهم داشته باشد.

با توجه به اینکه طرح مباحث مرتبط با ولایت یکی از بایسته‌های اصلی و مهم جامعه دینی و انقلابی ماست از این رو مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان کوشیده است با طرح مباحث مرتبط با شخصیت امام علی(علیه السلام) در  درس حقیقت مظلوم به ارتقای سطح دانش، بینش و معرفت دینی نسبت به شخصیت و سیره عملی امیرالمومنین علی (علیه السلام) و شناخت هرچه بیشتر دانشجویان، استادان و آحاد مردم نسبت به این امام همام کمک کند.

این درس در ۱۰ جلسه آموزشی تدوین شده که آشنایی با شخصیت و فضائل امیرالمومنین علی(ع)، آشنایی با حیات سیاسی حضرت علی (ع) در ۳ دوره زمانی(بررسی دوران بعد از رحلت پیامبر اکرم(ص) تا پایان خلافت خلیفه سوم، رویدادهای مربوط به بیعت مردم با حضرت، آشنایی با اقدامات حضرت علی (ع) پس از بیعت مردم و آغاز حکومت ایشان)، آشنایی با تحلیل و تبیین ریشه ها و عوامل ایجاد جنگ‌های بزرگ مسلمانان (جمل، صفین و نهروان) در عصر حکومت علوی، واکاوی ابعاد جریان فتنه و رویکرد امیرالمومنین(ع) نسبت به آن به ترتیب عناوین جلسات یکم تا دهم این درسنامه را شامل می‌شود.

 این درس بر اساس مباحث علمی و کارشناسی دکتر حشمت الله قنبری تولید و تدوین شده است. شرکت کنندگانی که این درس را با موفقیت به اتمام برسانند گواهی آموزشی از سوی مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان به آن‌ها اعطا خواهد شد.


ارسال نظرات

کد امنیتی:

درس ها
اساتید مرکز
پشتیبانی
ارتباط با ما
شبکه های اجتماعی

نگاره فرادانش : : : el@nahad.ir : : : ec.nahad.ir