آسوده به خوابگاه بروید
آنچه که باید از زندگی در خوابگاه بدانید

آسوده به خوابگاه بروید

04 مهر 1396

به منظور دسترسی سریع به درس از اینجا وارد شوید.
شاید برای همه ما پیش آمده که در هنگام انتخاب رشته در شهری غیر از محل زندگی خودمان به موضوعات مرتبط با خوابگاه که در قالب صفحاتی در دفترچه مرتبط با انتخاب رشته از طریق سازمان سنجش دریافت کرده ایم توجه کنیم. اما آنچه که این دفترچه در اختیار ما قرار می دهد تنها اطلاعات بسیار جزیی از خوابگاه شهر و دانشگاه مورد نظر است. بعد از موفقیت در قبولی دانشگاه و سفر به شهری غیر از محل زندگی خودتان، جایی که احتمالا فرهنگی غیر از فرهنگ روزمره شما داشته باشد قطعا تجربه ای نو برای شماست. تجربه زندگیِ مستقل به شکلِ ملایم با تمام فراز و نشیب هایش. جایی که قرار است خاطرات خوب و بد شما در آن شکل بگیرد.رفتن به شهری جدید و دیدن فضای دانشگاه و خوابگاه، تجربه اولین کلاس های درس، آشنایی با استادان و همکلاسی ها و هم اتاقی ها و احتمالا حس های عجیب و غریبی که برایتان پیش می آید. از اینها که بگذریم زندگی جدید در جایی جدید با فرهنگ های مختلف مستلزم یادگیری و آموزش یکسری موضوعات است. مهارت هایی که برای یک زندگی بی دردسر و هدفمند در خوابگاه که به موفقیت شما بی انجامد الزامی و ضروریست.

مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان که مخاطبین اصلی‌اش دانشجویان می باشد با نگاه به همه‌ای این مسائل اقدام به تولید درسی با عنوان"مهارت‌های زندگی خوابگاهی" نموده است. این درس در قالب پنج جلسه باعناوینی همچون حریم شخصی سالم، و راههای مواجه با افسردگی و بحران، مهارتهای ارتباط موثر با هم‌اتاقی، زندگی شاد در خوابگاه، پذيرش ديگران و انطباق پذيري با هدف آموزش مهارت های مرتبط با زندگی خوابگاهی برای دانشجویان تولید و ارائه شده است.

آشنایی دانشجویان با مباحث بیان شده در این درس می تواند تاثیر بسیار خوبی در مواجه با موضوعات به وجود آمده در زندگی خوابگاهی داشته باشد. موضوعاتی که علاوه بر زندگی دانشجو در دوران پس از فارغ التحصیلی نیز می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

ارسال نظرات

کد امنیتی:

درس ها
اساتید مرکز
پشتیبانی
ارتباط با ما
شبکه های اجتماعی

نگاره فرادانش : : : el@nahad.ir : : : ec.nahad.ir