ثبت نام درس جریان شناسی سلفی گری از مرز 11 هزار نفر گذشت
مدیر آموزش های فرهنگی سیاسی نهاد خبر داد:‌

ثبت نام درس جریان شناسی سلفی گری از مرز 11 هزار نفر گذشت

23 آذر 1395

به منظور ثبت نام در این درس از اینجا وارد شوید.

مرتضي فاضلي مدير آموزش فرهنگي سياسي نهاد رهبري در دانشگاهها ضمن اعلام اين خبر افزود:

یکی از جریان‌هایی که در سال‌های اخیر نقش بسزایی در سیاست‌های منطقه‌ای ایفا کرده و هر روز بر دامنه گسترش نفوذ آن در منطقه افزوده می‌شود، جریان تکفیری با اندیشه‌های"سلفی" است. نگاهی به حوادثی که در چند سال اخیر در منطقه جنوب غرب آسیا در حال رخ دادن است اهمیت شناخت این جریان را بیش از پیش نموده است .

فاضلي با اشاره به نياز جامعه بویژه دانشگاهیان به شناخت مسائل مرتبط با جهان اسلام افزود:‌ امروزه بسیاری از مناطق اسلامی درگیر مناقشات و جنگ‌های جریان تکفیری علیه مسلمانان هستند و جهان اسلام ضربات بسیاری از این جریان خورده است، بنابراين شناخت بنیان اندیشه‌های جریان تکفیری و آشنایی با تاریخچه شکل گیری آن برای همه فعالان فرهنگي، سياسي و قشر فرهیخته دانشجو ضرورت دارد.

وي همچنين در خصوص محتوای این درس گفت: آشنایی با تاریخ تفکر سلفی گری، آشنائی با محمد بن عبد الوهاب،آشنائی با مکتب دیوبندیه و آشنائی با جریان سلفی تقریبی اخوان المسلمین و جریان سلفی جهادی القاعده از ديگر فصل‌های اين درس مي‌باشند.

فاضلی افزود:‌ مخاطبان از این درس استقبال چشم گیری داشته اند به طوری که تاکنون بالغ بر 11 هزار نفر در این درس ثبت نام کرده اند.

وي گفت: اين درس با ارائه حجت الاسلام دكتر فرمانیان رئیس دانشکده مذاهب دانشگاه ادیان و مذاهب كه از اساتيد برجسته این عرصه می‌باشدتهیه و تدوین شده است.

ارسال نظرات

کد امنیتی:

درس ها
اساتید مرکز
پشتیبانی
ارتباط با ما
شبکه های اجتماعی

نگاره فرادانش : : : el@nahad.ir : : : ec.nahad.ir