کلاس آنلاین بررسی تحولات جنبش دانشجویی ایران در دهه 50
به همت مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان برگزار می‌گردد

کلاس آنلاین بررسی تحولات جنبش دانشجویی ایران در دهه 50

02 مرداد 1396

دانشگاه، ضربان سنج حیات ملی جامعه است.در این نوار فعال یا راکد، می توان آیینه ی تمام نمای زندگی ملت را در فرادید نهاد و به تماشای آینده ی پربار و یا رقت آور آن پرداخت. جنبش دانشجویی در کشور ما نقش مهمی درعرصه های فرهنگی اجتماعی و سیاسی داشته است. دانشجویان به علت جوان بودن و عدم وابستگی به تعلقهای اقتصادی و اجتماعی بیش ازهرگروه اجتماعی دیگری فعال و تحرک پذیرند.
جنبش دانشجویی چیست؟ تاریخچه این جنبش در ایران به چه زمانی بر می گردد؟‌ نقش دانشجویان در مبارزه علیه حکومت پهلوی چگونه بوده است؟‌ بعد از انقلاب اسلامی جنبش دانشجویی چگونه در کنار مردم نقش آفرینی نموده است؟ اهمیت جنبش دانشجویی چیست؟‌ اینها همگی بخشی از سوالات مهمی است که مخاطب می تواند در کلاس آنلاین جریان شناسی جنبش دانشجویی پاسخ آنها را پیدا کند.

مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان که که در عرصه‌های مختلف فکری، مهارتی، معرفتی و فرهنگی تاکنون درس‌‍‌های گوناگونی ارائه کرده است این بار بنا به درخواست مخاطبان و فراگیران سراغ درسی با عنوان بررسی تحولات جنبش دانشجویی ایران در دهه 50 رفته است.

از ویژگی‌های این درس ارائه به صورت آنلاین است که امکان تعاملی بودن درس را فراهم نموده است.

این درس توسط مهندس مصطفی نوروزی مدرس دانشگاه و از دانشجویان پیرو خط امام(ره) در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا ارائه می گردد.
مختصات فرهنگی و سیاسی دهه 50 و تفاوت آن با دهه های قبل، جریان‌های فکری-سیاسی چپ نو و دانشجویی دانشگاه‌ها، تاکتیک‌ها و استراتژی‌های نوین جریان‌های دانشجویی مسلمان، آموزه‌های تشکیلاتی و اخلاق تشکیلاتی،نقش دانشجویان در پیروزی انقلاب اسلامی، رسالت دانشجویان مسلمان در فضای پرشتاب بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا 1360موضوعاتی است که در این درس به آن پرداخته می شود.

علاقه مندان به این درس می توانند روز سه شنبه 3 مردادماه ساعت 10-12 با مراجعه به سایت مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان به آدرسec.nahad.irاین درس را به صورت آنلاین بگذرانند و گواهی دریافت کنند.


ارسال نظرات

کد امنیتی:

درس ها
اساتید مرکز
پشتیبانی
ارتباط با ما
شبکه های اجتماعی

نگاره فرادانش : : : el@nahad.ir : : : ec.nahad.ir